Świadczymy usługę cięcia szkła wodą także mieszkańcom Łodzi!

Cięcie szkła metodą mechaniczną polega na wykonaniu na tafli precyzyjnej i głębokiej rysy. Przeważnie stosuje się do tego diamentowe ostrze lub ostry nóż. W ten sposób można łatwo wykonać prostoliniowe cięcie szkła. Możesz je nam zlecić także, jeśli mieszkasz w Łodzi, gdyż gwarantujemy transport wyciętego szkła.

Tafla przecięta nożem lub diamentowym ostrzem potrzebuje jeszcze dodatkowej obróbki, która wygładzi jej krawędzie. Jeśli jednak potrzebujesz bardziej skomplikowany wykrój, lepszą metodą jest cięcie laserowe. Technika ta jest znacznie szybsza od cięcia szkła ostrzem i dużo prościej jest wyciąć w szkle różne wzory. W tym wypadku ogrzewamy linię cięcia promieniem z lasera, a następnie szybko schładzamy szkło. Tutaj także może się przydać dodatkowe wygładzenie krawędzi szkła.

Bezkontaktowa i jedna z najbardziej ekonomicznych metod cięcia szkła polega na używaniu strumienia wody. Cięcie wodą nie powoduje uszkodzeń materiału i pozwala na zachowanie ostrych i gładkich krawędzi szkła. Po takim zabiegu nie ma potrzeby wykonywania dodatkowej obróbki powstałej tafli szkła. Cięcie szkła strumieniem wody można wykonywać na każdym rodzaju szkła, nie ma też znaczenia jego grubość, ponieważ strumień wody pod odpowiednim ciśnieniem przetnie bardzo cienką taflę szkła i poradzi sobie także z grubym szkłem kominkowym. Jeśli więc poszukujesz usług szklarzy z doświadczeniem i mieszkasz w Łodzi – zapraszamy do kontaktu!

Cięcie szkła Łódź - metoda mechaniczna i metoda bezkontaktowa.

Ze względu na kruchość i delikatność materiału, jakim jest szkło, do wykonywania zabiegów na nim potrzebne są specjalne i precyzyjne narzędzia. Problemem podczas cięcia szkła jest również to, że każda tafla szkła jest inna. Nie ma dwóch takich samych, nawet jeśli wyglądają identycznie.

Dlatego cięcie szkła warto wykonać w zakładzie szklarskim, który posiada odpowiednio przygotowane do tego narzędzia. Specjalistyczne, odpowiednio naostrzone noże, diamentowe ostrza, maszynki do cięcia szkła to sprzęt, który nie jest na wyposażeniu każdego domu, za to szklarz jest w niego zaopatrzony.

Jakich narzędzi używa się do cięcia szkła?

Cięcie szkła może być Ci potrzebne, kiedy chcesz np. wstawić szybę lub wykonać witraż. Możesz spróbować samemu podjąć się tego zadania, ale ze względów bezpieczeństwa, cięcie szkła najlepiej zlecić fachowcom, którzy mają odpowiednie do tego narzędzia – podejmiemy się tego zadania, nawet jeśli mieszkasz w Łodzi. Czynność ta oprócz wspomnianego już sprzętu wymaga również precyzji, ostrożności oraz szczególnej uwagi. W przemyśle szklarskim wykorzystuje się kilka metod cięcia szkła, które różnią się od siebie przede wszystkim techniką samego cięcia.

Cięcie szkła Łódź

Wiercenie szkła

Nanoszenie powłok

Mycie szkła

Polerowanie szkła

Szlifowanie szkła

Copyright © 2024 by Zahartowani.pl, all rights reserved.

Dojazd

Usługi

O nas

Polityka prywatności

ZAHARTOWANI sp. z o.o.
ul. Złota 7/28
00-019 Warszawa
KRS: 0001057258  
NIP: 5252972024

SWISS-LINIGER PROCESSING © 2024
BY: ZAHARTOWANI.PL
BOK@ZAHARTOWANI.PL
+48 602-68-18-68

WWW.SWISSLINIGER.PL