W naszym zakładzie proces laminacji szkła jest przeprowadzany przy użyciu wysokiej jakości urządzeń i laminatów. Proces odbywa się przez połączenie co najmniej dwóch tafli szklanych za pomocą spoiwa w postaci folii, którą uprzednio umieszcza się pomiędzy nimi.

Warstwy zespalają się w specjalnym piecu. W jego wnętrzu wytwarza się nie tylko wysoka temperatura, ale także próżnia, przez co tafle szkła na trwałe i ściśle przylegają do spajającej je folii. W ten sposób powstaje solidny, odporny na uszkodzenia i przede wszystkim bezpieczny wyrób szklany.

Folie wykorzystywane do laminacji szkła mogą mieć różne właściwości, kolory, czy wzory. Używa się zarówno folii matowej, jak i błyszczącej. Nawet w wypadku stłuczenia szkła laminowanego, tworzące go tafle pozostają jednolitą płytą. Drobne elementy bezpiecznie utrzymują się na folii, a nie rozsypują dookoła.

Podczas laminacji szkła zwracamy uwagę nie tylko na jego właściwości użytkowe, ale także na walory estetyczne. Produkujemy wyroby szklane o różnej grubości i różnych parametrach, dlatego możesz zamówić u nas dokładnie taki produkt, jaki jest Ci potrzebny.

Laminowanie szkła to specjalistyczny proces, który ma na celu wzmocnienie jego struktury. Dzięki temu powstaje wytrzymały wyrób, który nawet po stłuczeniu nie ulega fragmentacji na drobne elementy z ostrymi krawędziami stanowiącymi zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia.

Pierwotnie szkło laminowane było wykorzystywane głównie w branży motoryzacyjnej, na przykład do produkcji szyb samochodowych. Obecnie jednak bezpieczne wyroby szklane są powszechnie używane w budynkach użyteczności publicznej, a także w domach prywatnych.

Ze szkła laminowanego powstają między innymi balustrady, zadaszenia, ściany działowe czy elementy ekspozycji w sklepach. W przemyśle szklarskim szkło laminowane jest także stosowane w celach dekoracyjnych. Laminaty pozwalają na uzyskanie różnych, efektownych wzorów i grafik. Co więcej, można łączyć ze sobą kilka rodzajów szkieł, a ich ostateczna grubość wynosi zazwyczaj około 8,5 mm.

Na czym polega proces laminacji szkła?

Zalety i wykorzystanie szkła laminowanego.

W naszym zakładzie zajmujemy się profesjonalną obróbką i przetwórstwem szkła, w tym jego laminowaniem. Nasze wyroby cechują się doskonałymi właściwościami użytkowymi, a przy tym wysoką estetyką wykonania. Przeprowadzane przez nas laminowanie szkła odbywa się z użyciem zaawansowanych technologicznie pieców. Zamawiając u nas taki produkt, możesz mieć pewność, że będzie nowoczesny i bezpieczny.

Laminowanie szkła

Wiercenie szkła

Nanoszenie powłok

Mycie szkła

Polerowanie szkła

Szlifowanie szkła

Copyright © 2024 by Zahartowani.pl, all rights reserved.

Dojazd

Usługi

O nas

Polityka prywatności

ZAHARTOWANI sp. z o.o.
ul. Złota 7/28
00-019 Warszawa
KRS: 0001057258  
NIP: 5252972024

SWISS-LINIGER PROCESSING © 2024
BY: ZAHARTOWANI.PL
BOK@ZAHARTOWANI.PL
+48 602-68-18-68

WWW.SWISSLINIGER.PL