Szerokie zastosowanie szkła ESG potwierdza rosnącą popularność tego materiału. Korzystają z niego zarówno klienci indywidualni, jak i firmy, które ubogacają w ten sposób wygląd swoich biur. Należy podkreślić, że istotną właściwością szkła hartowanego jest jego odporność na gwałtowne zmiany temperatury, co tylko podkreśla, że takie szkła mogą być z powodzeniem stosowane w kuchniach, np. przy kuchenkach.
Istotnym elementem jest również bezpieczeństwo. Wynika to z faktu, że w razie uszkodzenia powłoki szklanej ta rozpada się na mnóstwo drobnych i przede wszystkim nieostrych kawałków. Tym samym nie spowoduje to zagrożenia dla użytkownika. Biorąc pod uwagę dodatkowy fakt trudności rozbicia szkła, należy przyjąć, że słusznie hartowana wersja może być nazywana bezpieczną.
Mimo braku dostrzegalnej różnicy wizualnej, szkło ESG jest od 5 do 7 razy wytrzymalsze, niż taki sam surowiec w wersji standardowej.
Tym samym można przyjąć, że np. szyba hartowana o grubości 8 mm (lub grubsza) jest trudna do rozbicia. Nawet przy użyciu, wydawałoby się skutecznych narzędzi, jak np. młotka czy kamienia. W związku z tym wykorzystywanie szkła hartowanego znalazło wiele możliwości. Obecnie szkło ESG najczęściej i z powodzeniem wykorzystuje się do:
ŁÓDZKA SPECJALNA STREFA EKONOMICZNA
UL. WSCHODNIA 9,
99-300 KUTNO
NIP: 855-112-46-47
SWISS-LINIGER PROCESSING © 2020
BY: ZAHARTOWANI.PL
BOK@ZAHARTOWANI.PL
+48 602-68-18-68
WWW.SWISSLINIGER.PL